A fültisztító pálcika helyes használata

Rendszerint, ha fülünk viszketni kezd és koszosnak érezzük, fültisztító pálcikához nyúlunk. Na de azt tudjuk, hogy ezt a pálcikát mire szabad és mire nem szabad használni?

A fülünkben megjelenő zsír nem azért jelentkezik, mert nem tisztítjuk megfelelően. Ennek termelődése hozzátartozik a fül öntisztuló mechanizmusához, ami egy természetes folyamat. Szerepe rendkívül fontos: védelmet nyújt a kiszáradással szemben; megakadályozza, hogy a fülbe jutó kórókozok megtapadjanak; illetve hozzájárul, hogy a fülbe kerülő szennyeződések kifelé haladjanak. 

Jelenléte tehát nélkülözhetetlen, ezért fülünk kiemelt figyelmet igényel a tisztítás során.

A vattás végű fültisztító pálcika használatáról fontos tudni, hogy NEM SZABAD a hallójárat tisztítására használni. Gyakori hiba, mert a fülzsírt csak beljebb nyomhatjuk, ezzel gátolva a spontán ürülését, így pedig zsírdugó alakulhat ki, ami halláscsökkenéshez vezethet. 

A fülzsír normális esetben a hámsejtek vándorlásával eljut a fül bejáratához, ezért a pálcika segítségével inkább azokat a területeket tartsuk tisztán, amelyek szabadon elérhetőek a fül körül. Tehát elengendő a fülkagyló mögötti terület, a fülkagyló tisztántartása egészen a hallójárat bemenetéig.

Bánjunk tehát óvatosan a fültisztítóval! Tartsuk be a helyes használatára vonatkozó szabályokat és kerüljük el a helytelen fültisztítás következtében kialakuló fülgyulladásokat.

Hallása nem a régi?

Kérjen ingyenes időpontot  hallásvizsgálatra!

Még több blog bejegyzés

Miért jó lehetőség a próbahordás a hallókészülék kiválasztása során?

A megfelelő hallókészülék kiválasztásának fontos állomása a próbahordás, amikor az ügyfél újra elkezdhet hallani. Ezzel lehetőséget kaphatunk arra, hogy otthoni körülmények között kipróbálhassuk a hallókészüléket, gyakoroljuk a kezelést, tisztítást. Így végül a kiválasztásra kerülő hallásjavító készülék biztosan elhozza számunkra az elvárt eredményt. De hogy lehet, hogy a próbahordás mégsincs a köztudatban?

Tovább olvasom >>