A hallókészülék tisztítása egy gyorsan elsajátítható folyamat. A hosszú élettartama titka, hogy napi szinten odafigyelünk a tisztaságára. A meghibásodások jelentős része a gondozás elhanyagolásából vagy a helytelen tisztításból adódhat.
A tisztán tartás, a szennyezettség megelőzése céljából fontos betartani néhány lépést:
- Kizárólag tiszta és száraz kézzel nyúljunk a hallókészülékhez.
- A hallókészülékek behelyezése előtt időnként tisztítsuk meg a fülünket és töröljük szárazra.
- Lehetőleg a készüléket csak akkor helyezzük be, ha a smink vagy hajlakk termékeket már felvittük a kívánt területre, mert azok apró részecskéi elzárhatják a mikrofon bemenetet.
- Ne használjunk semmi esetben sem idegen anyagokat (pl. ragasztó).
- Szállítsuk mindig a tartójában a hallókészüléket, ezzel is megelőzve a szennyezettséget.
Mire ügyeljünk a tisztítás során?
- Semmi esetre sem kerülhet folyadék a mikrofonba vagy a hangszóró nyílásokba, így legjobb, ha nem vizes helyiségben végezzük a hallókészülék tisztítását. Hallójárati készülékét puha, száraz kendővel vagy antibaktieriális nedves törlőkendővel törölje le. Ez hatékonyan távolítják el a fülváladékot. A készüléket egy szűrőrendszer védi attól, hogy a fülzsír ne kerüljön annak belsejébe, ezt a szűrőt viszont rendszeresen cserélni kell.
- Az ápoláshoz soha ne használjunk házi vegyszert (alkoholt) és hegyes eszközt (olló,tű). Ezeket kerüljük el és helyettük használjunk a készülékhez mellékelt apró keféket, akár puha sörtéjű fogkefét.
Ne feledkezzünk meg a szárításról sem, amit naponta, általában éjszaka érdemes elvégezni. Ez egy egyszerűen elvégezhető folyamatl: első lépésként vegyük ki az elemet, a készüléket nyitott elemtartóval helyezzük el a szárító dobozban, majd hagyjuk benne egész éjszakára.
A kivett elemről fontos tudni, hogy minél hosszabb ideig éri a levegő annál többet veszít az energiájából. Érdemes az elemvédő (sárga, vagy barna) fóliát az elem sima oldalára visszahelyezni, mely a levegőtől elzárja. A biztonság kedvéért azonban mindig tartsunk magunknál pót elemet.