A hallásveszteség meglepő mellékhatásai

A kezeletlen hallásveszteséggel járó mellékhatások kevesek által ismertek.

Az emberi test és elme bonyolultabb, mint azt hinnénk. Nem is számítunk rá, de ha valamilyen egészségügyi problémánk adódik, az a test más részeire is kihathat. A halláskárosodás kevésbé ismert mellékhatásai: a fülzúgás, a depresszió, a stressz. Ezek többnyire mentális eredetű problémát okoznak.

A kínzó fülzúgástól szenvedőknél különösen súlyos mellékhatások jelentkezhetnek.

1. Csökkenhet a kognitív funkció

Ez annyit jelent, hogy halláskárosodás következtében az agy nem kapja meg a megszokott mennyiségű információt, ami közvetlen hatást gyakorol az agy kognitív funkciójára.

2. Mentális egészséggel kapcsolatos tünetek

Egy mentális egészséggel kapcsolatos problémát éppolyan nehéz kezelni, mint magát a hallásveszteséget. Mentális probléma lehet a szorongás, depresszió, ami krónikus vagy hosszú távú halláskárosodás esetében egyes személyeknél visszavezethető a hallásproblémára.

3. Gyomorpanaszok

A hallásveszteség fizikailag épp olyan kimerítő lehet, mint mentálisan. A stressz kellemetlen fizikai tünetekhez vezethet, mint például hasmenés, hasi görcs vagy székrekedés.

Előzzük meg a bajt!

Előzzük meg a bajt! Azok, akik a halláscsökkenés korai szakaszában fordulnak segítségért, megelőzhetik az idővel bekövetkező mellékhatások. Segítséget nyújthat egy képzett hallókészülék-specialista, aki pácienseit az igényeiknek megfelelő hallásgondozással látja el.

A legjobb gyógymód a megelőzés!

Még több blog bejegyzés

Melyik a legdrágább hallókészülék? Amelyik a fiókban pihen.

Szinte mindannyiunknak van olyan ismerőse, akinek hallókészüléket kellene hordania, de nem teszi. Ez a hallássérültnek sem jó, hiszen nem hallja a többieket, de a környezetének sem, akik nehézkesen tudnak vele kommunikálni.

Talán meglepő, de friss kutatások szerint a hallókészülékkel rendelkezők magas hányada mégsem hordja a már meglévő készülékét.

Tovább olvasom >>