Sokak észre sem veszik, hogy mindennapi problémáik mögött a háttérben a hallásromlás áll. De hogy is lehet ezt figyelmen kívül hagyni?
A halláskárosodás egy hosszan elnyúló folyamat, amely során a tünetek fokozatosan jelennek meg és válnak súlyosabbá gyakran anélkül, hogy elszenvedőjük ezt észrevennék. Összességében az életminőségre fejti ki negatív hatásait, így annak romlása intő jelként figyelmeztetheti az idősebb korosztályt. Nézzük mi az az 3+1 jel, aminek hátterében a hallásromlás állhat:
1. Gyakori visszakérdezés
Beszélgetés közben nehezen érti a másik fél beszédét, így többször is előfordul, hogy vissza kell kérdeznie. A folyamatos visszakérdezés azonban akár kellemetlenné is válhat, amely megnehezíti a szociális kapcsolatok ápolását.
2. Beszélgetésből való kirekesztettség
Mivel a beszélgetés hangerejét alacsonyabbnak érzi, gyakran motyogásnak, így abba nem tud bekapcsolódni, amely a kiközösítés érzését okozza. A hallásromlással élők felé való kommunikációnk legyen tagoltabb és lassabb, ezek segíthetnek mindkét érintett fél gátlásait csökkenteni, és empátiát kiváltani.
3. Nem fogadott telefonhívások
Hallásromlás következtében gyakran felmerülő probléma, hogy észre sem veszi, csengőhangjának figyelmeztetését, és már csak a nem fogadott hívásokról szóló értesítést találja telefonján.
+1. Családtól érkező visszajelzések
Az apróbb hétköznapi tevékenységek során előfordulhat, hogy hozzátartozóinak figyelmeztetései lehetnek az intő jelek. A túl hangos TV-re vagy rádióra érkező megjegyzések, vagy a meg nem értett unokák egyaránt jelenthetik a hallás romló állapotát.
Ha Ön számára is ismerősként cseng bármelyik jel, foglaljon időpontot online üzleteink egyikébe vagy végezzen el otthon ingyenes gyors és egyszeri hallásvizsgálatot. Nyerje vissza zökkenőmentes hétköznapjait, melyeket javuló közérzete és életminősége tesz lehetővé.