Valóban romlik a hallásunk a technológia hatásai miatt?

Több tanulmány is igazolja, hogy létezik összefüggés a hangos zaj és a halláscsökkenés között. Ez a probléma manapság bárkit érinthet, nem csak az ipari munkahelyeken dolgozókat. Hatása gyakran csak lassan, fokozatosan alakul ki, így nem igen vagy csak vesszük észre.

Melyek azok a hangok, amelyek a mindennapi életben észrevétlenül károsíthatják a fülünket?

Egy egészséges fül 20-20.000 Hz tartományban képes meghallani a frekvenciákat. Egy normál beszélgetés hangereje nem elég hangos ahhoz, hogy károsodást okozzon. Ez jó hír. Viszont a nagy forgalom, hajszárító, egy zajos bár már halláskárosodáshoz vezethet, kb 6-8 óra elteltével. Egy átlagos beszélgetés hangerejéhez képest egy rock koncert,  házi barkácsgépek, flexelés, furás már rövid idő után halláskárosodást okozhatnak.

De mi a helyzet a fejlődő technológiával? Milyen technológiai hatások felelősek a hallásromlásért?

A legádázabb technológia, aminek használata hatalmas veszéllyel van fülünk egészségére nézve, az a fülhallgató és a fejhallgató. Ezeken az eszközökön mára hangosabban hallgathatunk meg audiotartalmakat, mint valaha.  a fej-és fülhallgatókkal az a legnagyobb baj, hogy a zenét közvetlenül a fülünkbe továbbítják és kizárják a külső hangokat. Ez pedig halláskárosodáshoz vezethet, pláne, ha nem figyelünk a hangerő mértékére.
De ugyanilyen problémát okoz, ha egy koncerten túl közel állunk a hangszórókhoz.

Mi segíthet csökkenteni a zajt egy zajos világban?

Használjunk zajszűrő eszközöket. Ezek használata egy speciális akadályt hoznak létre, hogy kizárják a túl hangos zajt. Ez a fejhallgató esetében hangelnyelő anyagok alkalmazását jelenti. 

 

Tegyünk meg minden tőlünk telhetőt hallásunk épségéért. A technológia hatásai miatt bekövetkező gyorsabb halláscsökkenés nem természetes.

Hallása nem a régi?

Kérjen ingyenes időpontot  hallásvizsgálatra!

Még több blog bejegyzés